Krátké ohlédnutí za ME v terénním triatlonu v Prachaticích

  Pá 09. srp 2019   Miroslav Lorenc

Po tři dny od pátku 2.8. do neděle 4.8.2019 bylo v Prachaticích a jeho okolí rušno. Konalo se Mistrovství Evropy v terénním triatlonu Xterra 2019

Závodní atmosféru navodily v pátek odpoledne na Velkém náměstí a v přilehlých uličkách děti. Nejmenší běžely 50 m a starší závodily v duatlonu (běh - kolo - běh).

V kategorii žáků 12-13 let obsadili triatlonisté ŠuTri Míra Mach a Tereza Vlčková shodně 3. místo.

V sobotu v 10.00 hodin startoval na Křišťanovickém rybníku Sprint triatlon (300 m plavání, 12 km kolo, 5,5 km běh). Do závodu se přihlásilo 78 triatlonistů a triatlonový oddíl ŠuTri měl ve startovním poli početné zastoupení. Šutráci využili domácího prostředí a bylo to vidět při vyhlašovaní výsledků na Velkém náměstí v Prachaticích.

Výsledné pořadí:

Kategorie muži:
18 – 29 let:
  1. místo Jiří Srch
  1. místo David Leszkow
  1. místo Jiří Kahuda
40 – 49 let:
  1. místo Karel Plánek
  1. místo Václav Sosna
50 let a více:
  1. místo Vladimír Barták
Kategorie ženy:
40 – 49 let:
  1. místo Magda Sosnová

V pravé poledne odstartoval starosta města Prachatice Martin Malý hlavní závod Mistrovství Evropy Exterra 2019. Nejprve skočili do vody profesionálové, dvě minuty po nich kategorie příchozích (agegroup) a jako poslední startovaly štafety (plavec, cyklista a běžec).

V kategorii 35 - 39 let startoval: Jan Hron (1. místo), Zdeněk Konárek (8. místo).

Honza předvedl výborný výkon a zaslouženě vyhrál svou kategorii. Zdeňka Konárka bohužel potkala smůla, neboť cyklistickou část dojížděl s defektem na kole.

Štafeta Šutri Prachatice, ve složení Marek Bílek, Erik Lorenc a Jirka Czirik měla ambice na nejlepší umístění a skončila na výborném 2. místě.

První místo vybojovala „našlapaná“ štafeta ve složení Tomáš Svoboda, Marek Rauchfuss a David Svoboda (olympijský vítěz v moderním pětiboji).

Děkuji všem zúčastněným sportovcům za výbornou reprezentaci triatlonového oddílu ŠuTri PT a současně též města Prachatice.


Akce

Ostatní