Triatlonistům se dařilo

Čt 25. čec 2019   Miroslav Lorenc

Za krásného slunečného počasí se na Hlincově Hoře u Českých Budějovic jel další závod Jihočeského poháru v triatlonu. Prachatičtí triatlonisté byli na stupních vítězů.

Čistá voda v rybníku Mrhal umožnila v plavecké části (750m) dosahovat dobré časy, delší přeběh od vody do cyklistického depa zamíchal pořadím a do druhé části (MTB 20 km) vyjížděl jako první David Leszkow (ŠuTri PT).

Během cyklistické části se pořadí rovněž změnilo, do běžecké části (5 km) vybíhal jako první Jirka Srch (ŠuTri PT), který si udržel první místo až do cíle a se tak stal absolutním vítězem. Radost z vítězství byla veliká, jelikož Jirka vyhrál Jihočeský pohár poprvé.